دسته‌ها
نوشته ها

تجهیزات اینترنت ماهواره ای و کلاهبرداری با ترفند واگذاری اکانت و فروش

معاون اجتماعی فرهنگی پلیس فتا فراجا، گفت: مجرمان سایبری با ایجاد صفحات و کانال‌های متعدد در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های غیر بومی و انجام تبلیغات فریبنده با عنوان واگذاری اکانت و تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای، پس از دریافت مبالغ مختلف از متقاضیان تحت عنوان بیعانه، از آنان کلاهبرداری می‌کنند.

به گزارش نوجوانیا ، سرهنگ رامین پاشایی اظهار داشت: بر اساس رصدهای صورت گرفته، شاهد کلاهبرداری با عنوان واگذاری اکانت و تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای از هموطنان هستیم.

این مقام انتظامی افزود: در نوع دیگر این کلاهبرداری، مجرمان سایبری با وعده فعالسازی حساب کاربری اینترنت ماهواره ای توسط اپلیکیشن های خاص بر روی انواع گوشی های تلفن همراه با ارسال لینک های آلوده تحت این عنوان، پس از آلوده سازی گوشی تلفن همراه فریب خوردگان، نسبت به سرقت اطلاعات شخصی، محرمانه و حساب های مالی قربانیان، اقدام می کنند.

وی ضمن هشدار به هموطنان تصریح کرد: به هیچ عنوان فریب اینگونه تبلیغات دروغین که هدفی جز کلاهبرداری مالی و اخاذی از شما را در پی ندارد؛ نخورید.

معاون اجتماعی فرهنگی پلیس فتا فراجا خاطر نشان کرد: عموم مردم می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک و مجرمانه؛ موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارش‌های مردمی اعلام کنند و یا با شماره تماس 096380 تماس حاصل کنید.

با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
نوجوانیا

از نوجوانیا

سلام. خادم شما نوجوانان مسجدی هستم ؛ ان شاالله بتوانم به خوبی پاسخ گوی نظرات شما باشم | برای ارسال پیام به ما صفحه " ارسال پیام به نوجوانیا " در فهرست بالای صفحه را باز کنید. یا پایین هر کدام از مطالب سایت نوجوانیا نظرتان را بنویسید...

رخداد از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات