دسته‌ها
کلمات

🛑 آیا بیماران کرونایی با اتوبوس شهری حمل می‌شوند؟ [ 📄 دروغ‌گویی و شایعه‌سازی شبکه‌های ضدانقلاب ]


🔹اخیرا رسانه‌های معاند از جمله رادیو فردا با انتشار ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی، مدعی شده‌اند که در اهواز بیماران کرونایی با اتوبوس‌های شهری جابجا می‌شوند.

🔸با بررسی‌های انجام شده در مرکز مقابله با شایعات سایبری مشخص شد، این اتوبوس‌ها شهری نیستند، بلکه اتوبوس‌آمبولانس‌هایی با امکانات ویژه هستند که سال‌هاست در ایران از آن‌ها استفاده می‌شود.

🔸در‌ همین زمینه علیرضا وهاب‌زاده، مشاور رسانه‌ای وزیر بهداشت، در ویدئویی که در توئیتر منتشر کرده است با نشان دادن فضای داخلی یک اتوبوس‌آمبولانس‌، اظهار کرد که حدودا ۹ بیمار را می‌توان با این اتوبوس‌آمبولانس‌ها منتقل کرد.

🔸گفتنی است که این اتوبوس‌آمبولانس‌ها مجهز به دستگاه اکسیژن‌ساز و بقیه ملزومات حمل بیمار کرونایی هستند و در مواقعی که به علت حجم بالای مراجعات یا نیاز به یک‌سری امکانات ویژه، بیمارستان رازی قادر به ارائه سرویس نباشد، بیماران را به دو بیمارستان دیگر شهر اهواز منتقل می‌کنند.

🔸لازم به ذکر است که اتوبوس‌آمبولانس‌ها اکثرا مخصوص اورژانس ۱۱۵ در حوادث جاده‌ای و بلایای طبیعی است و تعداد تخت‌های آن برای رسیدگی به حادثه‌دیدگان بین ۹ تا ۱۳ تخت است که بعضا قابلیت افزایش به ۱۵ تخت را نیز دارد.

منبع : مرکز مقابله با شایعات سایبری


با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
نوجوانیا

از نوجوانیا

سلام. خادم شما نوجوانان مسجدی هستم ؛ ان شاالله بتوانم به خوبی پاسخ گوی نظرات شما باشم | برای ارسال پیام به ما صفحه " ارسال پیام به نوجوانیا " در فهرست بالای صفحه را باز کنید. یا پایین هر کدام از مطالب سایت نوجوانیا نظرتان را بنویسید...

guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات